Spotkanie pompejańskie w Sulejowie

Drodzy Czcicielele Matki Bożej Pompejańskiej! Po raz kolejny spotykamy się w Sulejowie, gdzie niezwykły wizerunek Dziewicy Rożańca z Pompejów znajduje się już od 20 lat! Jego historia jast niesamowita: Został on odnaleziony wśród śmieci, a po odrestaurowaniu – umieszczony w kościele ojców cystersów właśnie w Sulejowie. 

Poznaj historię obrazu w Sulejowie!



Zaskakującą historię obrazu pompejańskiego opisywaliśmy już wcześniej na naszej stronie i w "Królowej Rózańca Świętego" - zobacz tutaj. Jest też ona przedstawiona na filmie "Tajemnica Nowenny Pompejańskiej" (na DVD i Youtube). Gorąco zapraszam do jej poznania.

Ojciec Augustyn wspomina, że obraz otrzymał od mężczyzny, który go znalazł:

Kiedy rozwinęliśmy, naszym oczom ukazał się wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej. Pan Marian powiedział, że Matka Boża poleciła mu, aby ten obraz był wystawiony w kościele, na eksponowanym miejscu. Odpowiedziałem, że jest bardzo zniszczony i nie wypada go takim umieścić w kościele. Pan Marian wpadł w zakłopotanie: „Jestem na emeryturze, mam niskie dochody, mnie po prostu nie stać na taki wydatek”. Odpowiedziałem mu, żeby się nie martwił, jeżeli mi ten obraz przekaże, to postaram się go odnowić i wtedy umieścimy go na god­nym miejscu w naszej świątyni.


I od tej pory obraz znajduje się w świątyni ojców cystersów w Sulejowie. Ponadto w tym miejscu znajdują się relikwie bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej, które tam przywieźliśmy ok. 4 lata temu. Zobacz tutaj.

Więcej informacji o historii obrazu znajdziesz na dole artykułu.

Spotkanie w Sulejowie



Różaniec:


Msza święta z kazaniem różańcowym



W Sulejowie spotykamy się 25 czerwca o godzinie 10 rano. Odmówimy różaniec i będziemy uczestniczyć we Mszy świętej. Po przerwie będzie dalsza część nabożeństwa: droga krzyżowa oraz pozostałe dwie części różańca.

Serdecznie zapraszamy Cię do dołączenia! Sulejów znajduje się w centralnej Polsce, a dzięki bardzo dobrej sieci dróg, można tam łatwo dojechać. Jest to przepięknie położony klasztor, kościół ma też swoją bardzo długą tradycję, sięgającą 1176 roku. Miejsce to zostało wpisane na listę Pomników historii.

Dodajmy, że nasze spotkanie wpisuje się w cykl Nabożeństwa dwudziestu sobót, które napisał bł. Bartolo Longo. W tych nabożeństwach dziękujemy Matce Bożej Pompejańskiej za jubileusz 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce. Więcej o tej inicjatywie i miejscach spotkań przeczytasz na stronie www.soboty.krolowa.pl

Wstęp jest wolny.

Transmisje i inne możliwości uczestnictwa



Aby oglądać transmisję na Youtube z naszych sobót, proszę o subskrybowanie naszego kanału na Youtube:  https://www.youtube.com/c/1rosemaria?sub_confirmation=1

Jeśli chcesz otrzymywać nabożeństwo 20 sobót na swój e-mail, dołącz tutaj: https://nowenny.pl/nabozenstwo-pierwszych-sobot-rozanca

Serdecznie Cię zapraszam na nasze spotkanie!

Marek Woś, Fundacja Królowej Różańca Świętego

Zobacz zdjęcia z Sulejowa obejrzysz w naszej internetowej galerii:


Artykuly:

Ze śmietnika do świątyni



Czytelnicy zapewne pamiętają z poprzedniego numeru „Królowej Różańca Świętego” wzruszające świa­dectwo pani Elżbiety, która znalazła obraz Matki Bożej Pompejańskiej na targu staroci. Otóż będąc w opactwie cysterskim w Sulejowie, pani Elżbieta wypatrzyła w bo­cznym ołtarzu podobny do swojego obraz Maryi. Udała się więc do pro­boszcza – ojca Augustyna – aby zapytać, jak ten obraz trafił do klasztoru. Tak ta niezwykła historia przeora cystersów dotarła do naszej redakcji. Oto ona:
Więcej…

Sulejów. Tron Królowej Różańca z Pompejów



Sulejów to malowniczo położona miejscowość w dolinie rzeki Pilicy w centralnej Polsce, w woj. łódzkim. To właśnie tu, w 1176 roku, przybywa konwent dwunastu cysterskich mnichów z burgundzkiego Morimond, osiedlając się na prawym brzegu Pilicy, w pobliżu wsi Sulejów.
Więcej…

Ta strona korzysta z ciasteczek

Wspieraj nas